[ d e e p P u r . p l e ) The Highway Star

Maybe next time... (Tyrkish)

Eyyyyy DEEP PURPLE sever Türk Rockcular;

İlk kez başımıza bu geldi.

Dünyanın en önemli birkaç grubundan birini, herşey ayarlanmış olmasına rağmen , yeterli bilet satılamadığı için PARDON ! diyerek geri çevirdik.

Halbuki bugün (6 eylül 2001) havaalanında onları coşku ile karşılayacaktık.

Biz ki; 1998 Abandon turnesine Istanbuldan başlayan Deep Purple'a unutulmayacak iki konserin ev sahipliği yapmış ve DEEP PURPLE tarihine geçmiştik. (1 Haziran 1998 gecesi Açıkhavanın dış duvar tellerini yerle bir edip içeri girmeye kalkanlar neredesiniz?)

Tamam ülkede ekonomik kriz var, ancak biz değilmiyiz Sting konserine 75 milyon vermek için kuyruklarda uyuyan?, biz değilmiyiz, parmağına ziller takıp oynayan çengiye milyonlar vermek için çıldıran?, biz değilmiyiz Bilişim fuarına girmek için 10 milyona bilet alan?, biz değilmiyiz Basketbol maçlarına girebilmek için 35 milyona bilet bulmak için torpil arayan?...

Konserin gerçekleşmesi için gerekli olan izleyici sayısını bırakın, 31 Ağustos 2001 tarihine kadar 1000 (evet bin) PURPLE sever biraraya gelemedik.

1974 yılında ben lise son sınıfta okurken, "Burn" albümü yeni çıkmış (hemde oldukça değişmiş ve alıştığımızın dışında bir DP kadrosu ile...) ve Kadiköy'ün en bilinen plakçılarında gelirgelmez tükenmişti. (o zaman yerli LP ler 55 TL. sına satılıyordu)

O zamanlar, Deep Purple posteri veren Alman Pop dergisinden satın alabilmek için Kadıköy iskelesindeki gazeteciden dergiyi ayırtmak ve 16,5 TL. sı ödemek gerekiyordu. (Süreyya sinemasında Film bileti 2,5 TL, otobüs bileti 25 Kuruştu...)

Eeyyyyyyy DEEP PURPLE severler, Türk Rockcular, eskiler, babalar......

Adamlara ayıp oldu, şimdiden para biriktirmeye başlayın da 2002 yılı "Yeni Albümlerinin" turnesinde DEEP PURPLE'a yaraşır bir konser yapalım.

Hadi bakalım.....

Sevgiler

Bora Cetin


[ reviews | the highway star ]